четвер, березня 06, 2014

// // Залишити відгук

Скільки ж необхідно знати слів, щоб знати мову?


Цитата:
Одна із найбільших газет Нью-Йорка встановила, що в ній використовується в середньому лише 600 слів в день.

Отже, скільки ж необхідно знати слів, щоб знати мову?

250 слів1 складають центальне ядро мови, без одного з цих слів ви не складете майже жодного речення
750 слів використовуються щодня кожним мовцем мови
2500 слів - це та кількість, яка дасть вам можливість висловити практично все, що ви хотіли б сказати (хоч іноді, можливо, дещо неоковирно)
5000 слів - це активний словниковий запас мовців без вищої освіти
10 000 слів - це активний словниковий запас мовців з вищою освітою
20 000 слів - це так кількість слів, знаючи які (хоча б пасивно) ви зможете читати, розуміти та насолодуватися, скажімо, романом про Гарі Поттера чи творами Селінджера.


1 Коли в цій статті я говорю про слово, я маю на увазі лексему, тобто дієслово в початковій формі be в теперішньому часі має форми am, are, is, в минулому - was та were, також є форма been - але всі вони є однією лексемою, тож вважатимемо їх одним словом. Варто також памятати, що більшість англійських слів - багатозначні, і якщо ви знаєте два значення слова run, ви ще можете зіткнутися із ситуацією, де обидва ці значення не підходять, а перекладається воно зовсім по-іншому. Кожне окрме значення слова вважається окремою лексемою. Наприклад, в англійській мові water - це і "вода", і "поливати". Одне слово - дві лексеми.

Тобто, можна зробити висновок, що не всі слова однаково важливо вчити. В першу чергу треба вчити найбільш вживані слова. По-друге, знати їх можна небагато. Як бачите, близько 3000 слів вистачить для більш-менш нормального спілкування, якщо ці слова входять до списку найбільш вживаних. Але знати їх треба добре, не плутатися у формах, контекстах, слововживанні.